KIA mania

Nemzetközi KIA fórumok / International KIA forums
Regisztráció nélkül olvasható / You can read without registration
Post Reply
User avatar
komcsek
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 123
Joined: 2016 Jan 09, Sat 16:09
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Szeged

Re: KIA mania

Post: # 124023Post komcsek »

Sziasztok!
Itt a havazás, de egy jól kiválasztott Kiával ez sem gond!! :dance:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
ChRiS
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 2475
Joined: 2009 Aug 04, Tue 9:09
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 124016Post ChRiS »

buzas.adam wrote: Nekem nagyon bejön. Nem szeretem a kör alakú levegőbeömlőket a műszarfalon, de a lenti képeken nagyon igényesnek néz ki, ráadásul ebben a barnában elegáns is.
Eddig azt tartottam, hogy pirosban csak a Ferrarik és a Ladák mutatnak jól, de amióta van a KIA-nak ez a pirosa azóta ez is felkerült a listámra (szerintem szebb, mint a Mazda pirosa...). Remélem Ceedikém pajtija is ilyen lesz majd.
Nem hiába, kérdezd csak a klubtársakat jezol "majdnemferraripiros" Ceed-jéről. :mrgreen:
1.4 LX SW Sirius Silver; P1, P2 + tolatóradar

Image

LOADING █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 102%

Nyári pacsker: Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16
Téli bakancs: Kléber Krisalp HP3 195/65 R15
buzas.adam
Rajongó
Posts: 733
Joined: 2009 Jul 22, Wed 14:23
Autó felszereltsége: 1.6 benzines EX LIMITED
Location: Zsámbok

Re: KIA mania

Post: # 124014Post buzas.adam »

ChRiS wrote:Érdekes névválasztás... a kocsi meg olyan, mintha egy Optimát és egy A5-ös Audit összeraktak volna. Remélem sokak tetszését elnyeri.
Nekem nagyon bejön. Nem szeretem a kör alakú levegőbeömlőket a műszerfalon, de a lenti képeken nagyon igényesnek néz ki, ráadásul ebben a barnában elegáns is.
Eddig azt tartottam, hogy pirosban csak a Ferrarik és a Ladák mutatnak jól, de amióta van a KIA-nak ez a pirosa azóta ez is felkerült a listámra (szerintem szebb, mint a Mazda pirosa...). Remélem Ceedikém pajtija is ilyen lesz majd.
Last edited by buzas.adam on 2017 Jan 11, Wed 6:49, edited 1 time in total.
Image - "Több repülőgép található az óceánban, mint hajó az égen!"
User avatar
ChRiS
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 2475
Joined: 2009 Aug 04, Tue 9:09
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 124010Post ChRiS »

Érdekes névválasztás... a kocsi meg olyan, mintha egy Optimát és egy A5-ös Audit összeraktak volna. Remélem sokak tetszését elnyeri.
1.4 LX SW Sirius Silver; P1, P2 + tolatóradar

Image

LOADING █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 102%

Nyári pacsker: Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16
Téli bakancs: Kléber Krisalp HP3 195/65 R15
User avatar
komcsek
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 123
Joined: 2016 Jan 09, Sat 16:09
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Szeged

Re: KIA mania

Post: # 124006Post komcsek »

végül a név:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
komcsek
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 123
Joined: 2016 Jan 09, Sat 16:09
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Szeged

Re: KIA mania

Post: # 124005Post komcsek »

és némi belsőség:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
komcsek
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 123
Joined: 2016 Jan 09, Sat 16:09
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Szeged

Re: KIA mania

Post: # 124004Post komcsek »

A KIA elérte a prémium kategóriát:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
csiburento
Megszállott rajongó
Posts: 1815
Joined: 2011 Sep 05, Mon 21:42
Location: Budapest XXII. és RANDOM

Re: KIA mania

Post: # 123576Post csiburento »

zst wrote:
Önállóság nagy veszélyben van már. Összes vezetéssegítő kütyü ezt nyírja ki az emberekben. Nem kell tudni tájékozódni, parkolni, sávot váltani, sebességet váltani, fékezni.....stb. Minden feladattól mentesülünk és gondolkodni sem kell. Cserébe kapunk majd egy dobozt 4 keréken ami elvisz ........
:gondol:
Mondjuk én a sebességváltásról önként és dalolva egy jó ideje lemondtam és nagyon nem bántam meg, nagyon nem hiányzik, sőt, durva vissza ülni manuálba!
KIA SORENTO EX/5AT 2.5CRDI AUTO4x4+LOW4x4 /CLEAR SILVER/ (2005)
FIAT CHAUSSON TRIGANO WELCOME 75 /SILVER/ (2008)
HONDA PCX CVT 125i WW125EX2 /PEARL COOL WHITE/ (2014)
CHEVROLET AVEO LS/4AT+OD 1,6i 16V SPORT USA EDITION /GALAXY WHITE/ (2005)
HERO PUCH TURBO SPORT 50ccm HAND2SPEED /PIROS/ (~1992)
User avatar
zst
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 4022
Joined: 2008 Jul 15, Tue 15:57
Location: Érd

Re: KIA mania

Post: # 123574Post zst »

cs.nagy péter wrote: Az utolsó mondatod sürgősen felejtsd el, ezek az idők már elmúltak. Borzadva olvasom a friss autósok hozzászólásait, a kezem ökölbe szorul. Lassan óvodás gyerekeknek nézik a sofőröket, akiket meg kell védeni a csúnya rossz önállóságtől.
Önállóság nagy veszélyben van már. Összes vezetéssegítő kütyü ezt nyírja ki az emberekben. Nem kell tudni tájékozódni, parkolni, sávot váltani, sebességet váltani, fékezni.....stb. Minden feladattól mentesülünk és gondolkodni sem kell. Cserébe kapunk majd egy dobozt 4 keréken ami elvisz ........
:gondol:
szép emlék marad OTTÓ 1.6 CRDi SW Compass Blue
User avatar
GAgyiXyXy
Régi motoros (Cee'd-es)
Posts: 81
Joined: 2016 Jun 27, Mon 12:38
Location: Szeged

Re: KIA mania

Post: # 123568Post GAgyiXyXy »

snake wrote:Annak vajon mi értelme, hogy az autó nem indul be, ha az egyenestől nagyban eltér a kormányzott kerekek állása? Ez friss élmény, jót röhögtem rajta, hogy még ez sem mindegy neki. :)
Nekem beindul, a gyújtás ráadásakor viszont figyelmeztet a kormányállásra! Minden este kitekert kerekekkel állok meg.
1,6 crdi LX excl. 2016
Image
User avatar
cs.nagy péter
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 878
Joined: 2009 Sep 07, Mon 16:11
Autó felszereltsége: 1.6 diesel EX LIMITED
Location: budapest XVI.ker.

Re: KIA mania

Post: # 123567Post cs.nagy péter »

snake wrote:Ma rosszul aludtam, így már 3-kor a kézikönyvet olvasgattam. És igen, bele van írva, hogy a kuplungot benyomva kell indítani. Mivel én 23 éve úgy indítok, hogy pedál benyom, így nekem ok volt. Asszony szokása pedál nélkül, majd megtanulja. Megint hamarabb kérdeztem, mint tájékozódtam volna. :)
De ez a lámpa dolog azért továbbra is izgat. Ha valóban a ködlámpa melletti izzó a nappali menetfény, ami indítás után automatikusan bekapcsol, miért nincs ennek a műszerfalon semmi visszajelző lámpája? Mert a többinek van, azért furcsa...
És miért automatikus? Szeretem én irányítani a dolgokat egy autón..
Az utolsó mondatod sürgősen felejtsd el, ezek az idők már elmúltak. Borzadva olvasom a friss autósok hozzászólásait, a kezem ökölbe szorul. Lassan óvodás gyerekeknek nézik a sofőröket, akiket meg kell védeni a csúnya rossz önállóságtől.
  • 1.6 SW Crdi EX lim. piston grey
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 123566Post Ηλίας »

ChRiS wrote: Valszeg felszereltséghez köthető. Ma újfent kipróbáltam. Üresbe toltam a váltót persze kuplung nélkül, majd indítottam. Pöcc-röff. (de más első generációs facelift tulaj is kipróbálhatná)
Leírásban is szerepel?
Ott nem néztem. Ezt nem kötném felszereltséghez, inkább évjárathoz (faceliften belül is). Bár, ki tudja? :D
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
User avatar
ChRiS
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 2475
Joined: 2009 Aug 04, Tue 9:09
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 123565Post ChRiS »

Ηλίας wrote: Nekem igen. :roll:
Valszeg felszereltséghez köthető. Ma újfent kipróbáltam. Üresbe toltam a váltót persze kuplung nélkül, majd indítottam. Pöcc-röff. (de más első generációs facelift tulaj is kipróbálhatná)
Leírásban is szerepel?
1.4 LX SW Sirius Silver; P1, P2 + tolatóradar

Image

LOADING █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 102%

Nyári pacsker: Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16
Téli bakancs: Kléber Krisalp HP3 195/65 R15
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 123561Post Ηλίας »

ChRiS wrote: Nekem nem.
Nekem igen. :roll:
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
User avatar
ChRiS
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 2475
Joined: 2009 Aug 04, Tue 9:09
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 123558Post ChRiS »

Ηλίας wrote:
Már a "sima" facelift is igényli a kupplung kinyomást.
Nekem nem.
1.4 LX SW Sirius Silver; P1, P2 + tolatóradar

Image

LOADING █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 102%

Nyári pacsker: Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16
Téli bakancs: Kléber Krisalp HP3 195/65 R15
User avatar
Lajos
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 9114
Joined: 2009 Nov 05, Thu 20:58
Location: Halásztelek
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 123537Post Lajos »

Gábor73 wrote:
Szia!
Azt nem fogod tudni sőt visszajelzése sincs.Úgy van az áramköre,hogy motorindítás után automatikusan kapcsol visszajelzés nélkül.Ez legalább a tompítottnál lekapcsol.Ez az EU.-nak köszönhető előírás szerint így kell működnie!Én azt furcsállom,ha már előre kitalálták hátra mért nem.Arról nem fontos látszódni!!A ledesek csak elhalványodnak amikor a tompított felkapcsolódik.Azért remélem tudtam segíteni sok balesetmentes km.-et és jó ismerkedést a masinával. :hello:
Menet fény. Mindig ég, ha a lámpa nem. A renault már az új megánban hátul is alkalmazza.
Eladva: Kia Ceed SW, Black Pearl, 1,6Crdi EX + P6 + P7 + P9 + Panoráma napfénytető + Gyári navigáció tolatókamerával.
Nyári: Gyári Kia alufelni 17collos, 225/45 R17 Michelin W Pilot Sport 4 XL gumik.
Régi nyári: Brock B34 alufelni, 225/40 R18 Dunlop SP SPORT MAXX RT gumik.
Télen: Gyári Kia alufelni 16collos, 205/55 R16 Michelin Alpin A5 91H gumik.
Kiegészítők: Oldalvédő gyári gumicsík, csomagtérajtó króm perem, kőfelverődés védő fólia, ajtókilincs belső védő fólia, csomagtérajtó perem védő fólia, ajtóélvédő fólia, belső piros led lábtérvilágítás, első lápa és ködláma kőfelverődés védő fólia. Gyári csomagtértálca. Sun-Set méretpontos árnyékoló, Thule Wingbar tetőcsomagtartó, 2014.05.07. - 2017.05.23
Képek: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 202&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 279&type=1
Videó: https://www.youtube.com/watch?v=eLGijHA ... e=youtu.be

Már csak emlék: Kia Pro Cee'd Black Pearl, 1,6Crdi EX + Elektromos csomag + Sport csomag. 17-es gyári alufelni. 2008.08.15.
2012.04.07. - 2014.04.19. http://www.youtube.com/watch?v=FgbyrTm4jig
Első autóm: Golf IV, grafit, 1.6 16V Edition +Angel Eyes első, és hátsó ledes lámpa, +Brock RC18 16"felni. 2002.09.10.
2006.04.01. - 2012.03.23. http://www.youtube.com/watch?v=tEMsvLyZ ... ure=relmfu http://nepitelet.hu/autok/volkswagen/go ... _6_kozul./
Réges régen: Kia Cee'd SW Cassa White 1.6 CVVT EX +Ecs. +Brock RC17 16-os alufelni +tolató radar +küszöb spoiler +szemöldök.
2008.09.01. - 2010.01.31. http://nepitelet.hu/autok/kia/ceed_2006 ... valasztas/
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 123532Post Ηλίας »

Gábor73 wrote:
Szia!
Az újak csak kuplung benyomással indulnak el,ezt Én is megdöbbenve tapasztaltam az idei 08. havi autómnál.Kérdeztem egy testvérmárkás(Hyundai) kollégámat,az övé 2 éves az is csak kuplung benyomással indul be.Ő is meglepődött.A másik kérdésem furcsa lesz!!Ha ránézel a ködlámpádra nem 2db izzót látsz benne egymás mellett?Mert a nem ledes nappali menetfény működését írtad le.Az enyém a Ceed II. faceliftes változata a nappali menetfényem nem ledes hanem a ködlámpa fölött egy pár izzóval oldották meg,és az általad leírtak szerint működik.Viszont a korábbiaknál a ködlámpa izzó mellé egy foglalatba vannak beépítve a nappali menetfény izzói.A műszerfal és a rádió már a helyzetjelző felkapcsolására elhalványodik.Ha lehet állítani a műszerfal fényerejét(kormány mellett baloldalt lent) lehet az volt lentebb állítva és olyan hatása volt mintha nem világítana a műszerfal.
Már a "sima" facelift is igényli a kupplung kinyomást.
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
snake
Új fórumozó
Posts: 8
Joined: 2016 Oct 29, Sat 21:28
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Esztergom

Re: KIA mania

Post: # 123529Post snake »

Annak vajon mi értelme, hogy az autó nem indul be, ha az egyenestől nagyban eltér a kormányzott kerekek állása? Ez friss élmény, jót röhögtem rajta, hogy még ez sem mindegy neki. :)
User avatar
Gábor73
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 231
Joined: 2008 Aug 04, Mon 22:31
Location: Kecskemét

Re: KIA mania

Post: # 123528Post Gábor73 »

snake wrote:Ma rosszul aludtam, így már 3-kor a kézikönyvet olvasgattam. És igen, bele van írva, hogy a kuplungot benyomva kell indítani. Mivel én 23 éve úgy indítok, hogy pedál benyom, így nekem ok volt. Asszony szokása pedál nélkül, majd megtanulja. Megint hamarabb kérdeztem, mint tájékozódtam volna. :)
De ez a lámpa dolog azért továbbra is izgat. Ha valóban a ködlámpa melletti izzó a nappali menetfény, ami indítás után automatikusan bekapcsol, miért nincs ennek a műszerfalon semmi visszajelző lámpája? Mert a többinek van, azért furcsa...
És miért automatikus? Szeretem én irányítani a dolgokat egy autón..
Szia!
Azt nem fogod tudni sőt visszajelzése sincs.Úgy van az áramköre,hogy motorindítás után automatikusan kapcsol visszajelzés nélkül.Ez legalább a tompítottnál lekapcsol.Ez az EU.-nak köszönhető előírás szerint így kell működnie!Én azt furcsállom,ha már előre kitalálták hátra mért nem.Arról nem fontos látszódni!!A ledesek csak elhalványodnak amikor a tompított felkapcsolódik.Azért remélem tudtam segíteni sok balesetmentes km.-et és jó ismerkedést a masinával. :hello:
1,4Lx+Komfort Csomag
snake
Új fórumozó
Posts: 8
Joined: 2016 Oct 29, Sat 21:28
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Esztergom

Re: KIA mania

Post: # 123527Post snake »

Ma rosszul aludtam, így már 3-kor a kézikönyvet olvasgattam. És igen, bele van írva, hogy a kuplungot benyomva kell indítani. Mivel én 23 éve úgy indítok, hogy pedál benyom, így nekem ok volt. Asszony szokása pedál nélkül, majd megtanulja. Megint hamarabb kérdeztem, mint tájékozódtam volna. :)
De ez a lámpa dolog azért továbbra is izgat. Ha valóban a ködlámpa melletti izzó a nappali menetfény, ami indítás után automatikusan bekapcsol, miért nincs ennek a műszerfalon semmi visszajelző lámpája? Mert a többinek van, azért furcsa...
És miért automatikus? Szeretem én irányítani a dolgokat egy autón..
User avatar
Gábor73
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 231
Joined: 2008 Aug 04, Mon 22:31
Location: Kecskemét

Re: KIA mania

Post: # 123524Post Gábor73 »

snake wrote:Sziasztok!

Tegnap vettem egy 15 hónapos Cee'd-et. Ma sokat vacakoltam a leírás alapján a rádióval, aztán indutunk volna vásárolni. Nejemnek nem indult be. Nekem igen, de közben a kuplungot be kell nyomni ( ez default így megy?) Aztán mondja a feleségem, hogy világít a ködlámpából az egyik pár izzó. Lekapcsolni nem tudtam, viszont amikor felkapcsoltam a tompított fényszórót, akkor a ködlámpa kialudt, csakúgy, mint a műszerfal világítása és a rádió is. Ha lekapcsoltam a tompítottat, akkor ismét világított a ködlámpa és volt rádió és háttérvilágítás.
Mivel nem tudtam vele mit kezdeni, így akksiról saru le 2x, utána annyit javult a helyzet, hogy a háttér és a rádió már nem kapcsol ki, csak halványabb lesz, ellenben a ködlámpa továbbra is megy, ha jár a motor és nincs róla semmi kontroll a műszerfalon.
Volt már ilyen tapasztalata valakinek?
Irány a szerviz?
Szia!
Az újak csak kuplung benyomással indulnak el,ezt Én is megdöbbenve tapasztaltam az idei 08. havi autómnál.Kérdeztem egy testvérmárkás(Hyundai) kollégámat,az övé 2 éves az is csak kuplung benyomással indul be.Ő is meglepődött.A másik kérdésem furcsa lesz!!Ha ránézel a ködlámpádra nem 2db izzót látsz benne egymás mellett?Mert a nem ledes nappali menetfény működését írtad le.Az enyém a Ceed II. faceliftes változata a nappali menetfényem nem ledes hanem a ködlámpa fölött egy pár izzóval oldották meg,és az általad leírtak szerint működik.Viszont a korábbiaknál a ködlámpa izzó mellé egy foglalatba vannak beépítve a nappali menetfény izzói.A műszerfal és a rádió már a helyzetjelző felkapcsolására elhalványodik.Ha lehet állítani a műszerfal fényerejét(kormány mellett baloldalt lent) lehet az volt lentebb állítva és olyan hatása volt mintha nem világítana a műszerfal.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
1,4Lx+Komfort Csomag
snake
Új fórumozó
Posts: 8
Joined: 2016 Oct 29, Sat 21:28
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: Esztergom

Re: KIA mania

Post: # 123523Post snake »

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 15 hónapos Cee'd-et. Ma sokat vacakoltam a leírás alapján a rádióval, aztán indutunk volna vásárolni. Nejemnek nem indult be. Nekem igen, de közben a kuplungot be kell nyomni ( ez default így megy?) Aztán mondja a feleségem, hogy világít a ködlámpából az egyik pár izzó. Lekapcsolni nem tudtam, viszont amikor felkapcsoltam a tompított fényszórót, akkor a ködlámpa kialudt, csakúgy, mint a műszerfal világítása és a rádió is. Ha lekapcsoltam a tompítottat, akkor ismét világított a ködlámpa és volt rádió és háttérvilágítás.
Mivel nem tudtam vele mit kezdeni, így akksiról saru le 2x, utána annyit javult a helyzet, hogy a háttér és a rádió már nem kapcsol ki, csak halványabb lesz, ellenben a ködlámpa továbbra is megy, ha jár a motor és nincs róla semmi kontroll a műszerfalon.
Volt már ilyen tapasztalata valakinek?
Irány a szerviz?
DavidOff
Új fórumozó
Posts: 2
Joined: 2014 Feb 12, Wed 20:55
Autó felszereltsége: 1.6 diesel EX LIMITED PLUS + ECS
Location: Braunau am Inn

Re: KIA mania

Post: # 113509Post DavidOff »

Sziasztok!

Nemrég vettem egy sw-t, de nem vagyok a gyári "hifivel" megelégedve. Valahol olvastam, hogy a hangszórók elvileg nem gagyik, csak a fejegység. Neten ezt találtam, ami tetszene:
http://www.powertuning.hu/1020-jarmuspe ... platform-b

Véleményeket és tanácsokat várok :)

Üdv. Mindenkinek
croutisse
Új fórumozó
Posts: 2
Joined: 2013 Apr 27, Sat 19:57
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LX
Location: szeged

Re: KIA mania

Post: # 113505Post croutisse »

Sziasztok!

Sokat küzdöttem megfelelő ablaktörlőlapát beszerzésén.
Természetesen 10.000 Ft-ért lehet kapni bármikor.
Most sikerült találnom egy lapátot, ami tökéletesen illeszkedik a 2008-as ceedemhez. Új csatlakozós ami egy U szelvénybe csúszik bele.
3.450 Ft volt kiszállítással a 2 db első lapát.
Még csak városban próbáltam, de ott tökéletesen töröl!
Itt megtaláljátok:
http://olajshopnet.hu/ABLAKTORLO_MULTIF ... BBFELE_ADA
User avatar
bago
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 5778
Joined: 2008 Mar 02, Sun 9:43
Autó felszereltsége: 1.6 diesel EX LIMITED + ECS
Location: Érd, Szolnok, Budapest

Re: KIA mania

Post: # 109005Post bago »

Boldog születésnapot zombie_ro! :thumbup: :beer:
bago / 1,6 crdi SW Ex Limited ECS Oil blue
ImageImage
User avatar
GregHozta
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 513250
Joined: 2008 Feb 29, Fri 17:40
Autó felszereltsége: 1.4 benzines EX
Location: Pákozd
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 101142Post GregHozta »

KK79 wrote:Sziasztok!

1,4-es Ceed-em van (85 ezer benne) és annyi a problémám, hogy kicsit rázósabb úton megint előjött a rugótornyok környékén az idegesítő kopogás/zörgés. Egyszer régen úgy 30 ezer környékén már megcsinálták, de most megint előjött...hallottam már erről mindenféléket, de pontosan senki nem mondta még el rendesen, hogy mi ez és a neten se találok hasonló témát sem...

Tud nekem valaki, valamit mondani ezzel kapcsolatban?

Előre is Thanksgiving!
Igen. Ez szerintem is stabilizátor pálca lesz. Ha ehhez hasonló a hangja, akkor tuti az
http://old.ceedclub.hu/images/greg/serv ... bpalca.mp3

Ha pedig arra hasonlít, mintha egy acélrudat ütögetnél, akkor a rugó alá mentek a kavicsok (utoljára ez volt nálam)
1,4 EX Black Pearl szemöldökkel Image
Nyári: 205/55 R16 Hankook Ventus Prime 2 + Dezent V alu
Téli: 205/55 R16 Kléber KrisAlp HP + gyári dísztárcsák
User avatar
Butch
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 2642
Joined: 2008 Dec 09, Tue 19:42
Autó felszereltsége: 1.4 benzines EX LIMITED
Location: Bicske

Re: KIA mania

Post: # 101138Post Butch »

KK79 wrote:Sziasztok!

1,4-es Ceed-em van (85 ezer benne) és annyi a problémám, hogy kicsit rázósabb úton megint előjött a rugótornyok környékén az idegesítő kopogás/zörgés. Egyszer régen úgy 30 ezer környékén már megcsinálták, de most megint előjött...hallottam már erről mindenféléket, de pontosan senki nem mondta még el rendesen, hogy mi ez és a neten se találok hasonló témát sem...

Tud nekem valaki, valamit mondani ezzel kapcsolatban?

Előre is Thanksgiving!

Valszeg a stabpálcák szálltak el. Még talán az az óccsóbbik.
CEE'D SW 1.4 EX limited
Silver Line Miami Antracit + Michelin Energy Saver
Téli papucs:Michelin Alpine A4
Ollé a CEE'D-emben nagyszerű volt
Pillákok
Renault Scenic TomTom 1.5 dci részecskegyorsítóval
Silver Line Miami Antracit + Michelin Energy Saver 15"
Téli papucs:Michelin Alpine A4 15"
Suzuki VZ 800 Intruder
KK79
Új fórumozó
Posts: 1
Joined: 2012 Sep 06, Thu 20:18
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LCOOL
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 101136Post KK79 »

Sziasztok!

1,4-es Ceed-em van (85 ezer benne) és annyi a problémám, hogy kicsit rázósabb úton megint előjött a rugótornyok környékén az idegesítő kopogás/zörgés. Egyszer régen úgy 30 ezer környékén már megcsinálták, de most megint előjött...hallottam már erről mindenféléket, de pontosan senki nem mondta még el rendesen, hogy mi ez és a neten se találok hasonló témát sem...

Tud nekem valaki, valamit mondani ezzel kapcsolatban?

Előre is Thanksgiving!
User avatar
robi
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 647
Joined: 2011 Sep 15, Thu 22:29
Autó felszereltsége: Még nincs sajátom
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 99273Post robi »

Azért gondolom én is, hogy alaptalan pletyka, mert a napokban küldték meg a következő évre az ajánlatukat a kötelezőre.
(volt cee'd_sw tulajdonos)
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 99220Post Ηλίας »

zombie_ro wrote:
:haha: Epp lattam ITT es OTT s mindketto a foldszinten lesz :D
Malév területen. :gonosz:
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
User avatar
GregHozta
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 513250
Joined: 2008 Feb 29, Fri 17:40
Autó felszereltsége: 1.4 benzines EX
Location: Pákozd
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 99215Post GregHozta »

zombie_ro wrote:
:-o WOW ...ezt meg honnan hallotad? En aki direkt a székhelyen dolgozok az ASTRA S.A. Biztositonak NEM hallotam ilyesmirol, söt mostanában kollégáim Budapestről julius közepéig lassan-lassan költöznek át egy nagyobb ügyfélfogado központi ügyfélszolgálatra a budapesti Lurdy-ház bevásárló központba (több infot ITT)
Alkusztól hallottam, de akkor lehet, tényleg csak pletyka.
1,4 EX Black Pearl szemöldökkel Image
Nyári: 205/55 R16 Hankook Ventus Prime 2 + Dezent V alu
Téli: 205/55 R16 Kléber KrisAlp HP + gyári dísztárcsák
User avatar
zombie_ro
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 98
Joined: 2010 Jan 08, Fri 15:35
Autó felszereltsége: 1.6 benzines EX + ECS
Location: Bukarest - Romania
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 99213Post zombie_ro »

ilias wrote:az AB Aegon egyik részlege is a Lurdyba költözik a nyár folyamán.
:haha: Epp lattam ITT es OTT s mindketto a foldszinten lesz :D
Kia Cee'd FL 1,6 GSL (Style+mellekes opciok; Byte blue)
http://picasaweb.google.com/zombiero/Bl ... xMKUm_yEaw#
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 99211Post Ηλίας »

zombie_ro wrote:
:-o WOW ...ezt meg honnan hallotad? En aki direkt a székhelyen dolgozok az ASTRA S.A. Biztositonak NEM hallotam ilyesmirol, söt mostanában kollégáim Budapestről julius közepéig lassan-lassan költöznek át egy nagyobb ügyfélfogado központi ügyfélszolgálatra a budapesti Lurdy-ház bevásárló központba (több infot ITT)
az AB Aegon egyik részlege is a Lurdyba költözik a nyár folyamán.
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
User avatar
zombie_ro
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 98
Joined: 2010 Jan 08, Fri 15:35
Autó felszereltsége: 1.6 benzines EX + ECS
Location: Bukarest - Romania
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 99210Post zombie_ro »

GregHozta wrote:Hello Zombie,

Mi a helyzet az Astra biztosítóval? Igaz, hogy kivonul Magyarországról?
:-o WOW ...ezt meg honnan hallotad? En aki direkt a székhelyen dolgozok az ASTRA S.A. Biztositonak NEM hallotam ilyesmirol, söt mostanában kollégáim Budapestről julius közepéig lassan-lassan költöznek át egy nagyobb ügyfélfogado központi ügyfélszolgálatra a budapesti Lurdy-ház bevásárló központba (több infot ITT)
Kia Cee'd FL 1,6 GSL (Style+mellekes opciok; Byte blue)
http://picasaweb.google.com/zombiero/Bl ... xMKUm_yEaw#
User avatar
bago
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 5778
Joined: 2008 Mar 02, Sun 9:43
Autó felszereltsége: 1.6 diesel EX LIMITED + ECS
Location: Érd, Szolnok, Budapest

Re: KIA mania

Post: # 99182Post bago »

zombie_ro wrote:Hello ujra mindenkinek! Sajnos a munka s gyerek annyira lefoglalta a szabad idomet hogy keves nettezest mar engedek meg magamnak :lol:
A CEE'Dunk ...ODO:7500 KM :wacko: .... hétvégi kocsi, illetve hosszabb utakra szüleimhez valo járkálásokra használjuk csak (drága a bezin: 1,5 Euro/l illetve itt Bukarestben megöl a közlekedés és föleg a parkolo helzek hiánya).
1 telyes évet téli gumikkal jártattuk a kocsit alig most cseréltük le a nyáriakra.
KGFB köttünk csak rá, casco-ra nincs penz .....

MINDENKINEK A LEGJOBBAKAT!!! :beer:
A benzin sajnos honi viszonylatban sem olcsóbb... :kerget:

De ne is foglalkozz vele, csak vidáman ródd a km-eket, amikor teheted! :thumbup:
bago / 1,6 crdi SW Ex Limited ECS Oil blue
ImageImage
User avatar
GregHozta
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 513250
Joined: 2008 Feb 29, Fri 17:40
Autó felszereltsége: 1.4 benzines EX
Location: Pákozd
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 99179Post GregHozta »

zombie_ro wrote:Hello ujra mindenkinek! Sajnos a munka s gyerek annyira lefoglalta a szabad idomet hogy keves nettezest mar engedek meg magamnak :lol:
A CEE'Dunk ...ODO:7500 KM :wacko: .... hétvégi kocsi, illetve hosszabb utakra szüleimhez valo járkálásokra használjuk csak (drága a bezin: 1,5 Euro/l illetve itt Bukarestben megöl a közlekedés és föleg a parkolo helzek hiánya).
1 telyes évet téli gumikkal jártattuk a kocsit alig most cseréltük le a nyáriakra.
KGFB köttünk csak rá, casco-ra nincs penz .....

MINDENKINEK A LEGJOBBAKAT!!! :beer:
Hello Zombie,

Mi a helyzet az Astra biztosítóval? Igaz, hogy kivonul Magyarországról?
1,4 EX Black Pearl szemöldökkel Image
Nyári: 205/55 R16 Hankook Ventus Prime 2 + Dezent V alu
Téli: 205/55 R16 Kléber KrisAlp HP + gyári dísztárcsák
User avatar
zombie_ro
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 98
Joined: 2010 Jan 08, Fri 15:35
Autó felszereltsége: 1.6 benzines EX + ECS
Location: Bukarest - Romania
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 99152Post zombie_ro »

Hello ujra mindenkinek! Sajnos a munka s gyerek annyira lefoglalta a szabad idomet hogy keves nettezest mar engedek meg magamnak :lol:
A CEE'Dunk ...ODO:7500 KM :wacko: .... hétvégi kocsi, illetve hosszabb utakra szüleimhez valo járkálásokra használjuk csak (drága a bezin: 1,5 Euro/l illetve itt Bukarestben megöl a közlekedés és föleg a parkolo helzek hiánya).
1 telyes évet téli gumikkal jártattuk a kocsit alig most cseréltük le a nyáriakra.
KGFB köttünk csak rá, casco-ra nincs penz .....

MINDENKINEK A LEGJOBBAKAT!!! :beer:
Kia Cee'd FL 1,6 GSL (Style+mellekes opciok; Byte blue)
http://picasaweb.google.com/zombiero/Bl ... xMKUm_yEaw#
User avatar
Robi73
Apooca szintet elért júzer :)
Posts: 327
Joined: 2008 Apr 25, Fri 21:10
Location: Szolnok

Re: KIA mania

Post: # 93332Post Robi73 »

Szia!

Fogyasztóvédelemmel beszéltél már? Ha garis volt és folyamatosan szervizelt, akkor a kiának kell vizsgálódni az ügyben szerintem. Nekik kell bizonyítani, hogy ki hibázott illetve mi okozhatta a tüzet. Nekem úgy rémlik, hogy a kezdet kezdetén egy Ceed kiéget az újságírók alatt tesztelés közben. Mikor írtad korábban, akkor is kerestem de nem találtam meg a cikket, talán még fotó is volt róla. Sajnálom! :aaa:
Robi73
legmachine
Új fórumozó
Posts: 7
Joined: 2009 Jan 30, Fri 13:21
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LCOOL
Location: Mosonmagyaróvár

Re: KIA mania

Post: # 93324Post legmachine »

Hello. Lassan 3 hónapja, hogy kiégett a Ceedem. A Kia, nemes egyszerűséggel, nem foglalkozik az üggyel, mert a helyszínen nem kértem Tűzvizsgálati Jelentést a Tűzoltóktól. És így én nem tudom bebizonyítani, hogy a tűz műszaki hibából keletkezett. Egyrészt , hogy is bizonyíthatnám, ha szinte minden elégett???? Tud-e ebben valaki segíteni?!!! Help!
User avatar
FehérSw
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 42
Joined: 2010 Aug 28, Sat 10:06
Location: Vecsés

Re: KIA mania

Post: # 90958Post FehérSw »

Belül is luxus a Kia új nagyautója :brows:
http://www.vezess.hu/frankfurt/belul_is ... kia/32734/
User avatar
GSzarkaTAT
Rajongó
Posts: 798
Joined: 2009 Sep 30, Wed 21:33
Autó felszereltsége: Még nincs sajátom
Location: Tatabánya

Re: KIA mania

Post: # 90955Post GSzarkaTAT »

GregHozta wrote: Van olyan, hogy casco nélkül kötöd. Ha jól tudom csak X% befizetés után működik, és magasabb a havidíj.
Na de ilyenkor jön a feketeleves...

http://www.origo.hu/uzletinegyed/jog/la ... rtoja.html
Már nincs Cee'dem, kinőttük...:-)
Átlagfogyasztásom (1.4 benzines SW EX+elektromos csomag):
Image
Jelenleg OFF Renault Grand Scénic III. (R9M 1.6dCi 130LE 320Nm@1750-2300 min/1)
Image
Image
User avatar
zst
Teljesjogú tag
Teljesjogú tag
Posts: 4022
Joined: 2008 Jul 15, Tue 15:57
Location: Érd

Re: KIA mania

Post: # 90925Post zst »

legmachine wrote:Volt 15% befizetésem, én úgy gondoltam a full hitelt, hogy az autóértékénél kb 2millával több a hitel rajta...:(
Szóval volt-e már ilyen az országban vagy bárhol, hogy csak úgy menetközben felgyulladjon és elégjen?!!

Cee'd-et még nem ......de több vadiúj benzines "másmárkás" (pözsó...ford stb) kocsit már kellett oltani.......belülről füstüveg mindben :!:
szép emlék marad OTTÓ 1.6 CRDi SW Compass Blue
legmachine
Új fórumozó
Posts: 7
Joined: 2009 Jan 30, Fri 13:21
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LCOOL
Location: Mosonmagyaróvár

Re: KIA mania

Post: # 90924Post legmachine »

Volt 15% befizetésem, én úgy gondoltam a full hitelt, hogy az autóértékénél kb 2millával több a hitel rajta...:(
Szóval volt-e már ilyen az országban vagy bárhol, hogy csak úgy menetközben felgyulladjon és elégjen?!!
User avatar
GregHozta
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 513250
Joined: 2008 Feb 29, Fri 17:40
Autó felszereltsége: 1.4 benzines EX
Location: Pákozd
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 90919Post GregHozta »

GSzarkaTAT wrote:Részvétem. Én nem értem, hogy tudtál úgy hitelt felvenni, hogy nem kötöttél casco-t. Mi volt a "fedezet"? (Remélem, nem a lakásod/házad...)
Van olyan, hogy casco nélkül kötöd. Ha jól tudom csak X% befizetés után működik, és magasabb a havidíj.
legmachine wrote:Ma Kiégett a Ceedem. Öngyulladás menetközben... Full hiteles, Casco nincs. Ha a szakértő megállapítja, hogy gyári hiba, vagy elektromos kütyü, vagy mituom én . Kérhetek--e kártérítést a Kiá-tól???????? Hallott már valaki ilyenről? Vagy csak én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen a Földön...:(
Még én sem hallottam ilyen esetről. Legalábbis cee'd-el kapcsolatosan nem. Szerintem, ha kiderül, hogy tényleg egy gyári hiba következménye (nem utólagos megbontás, beépítés), akkor -ha más nem, polgári peres úton-, de be lehet hajtani a gyártón. :gondol:
1,4 EX Black Pearl szemöldökkel Image
Nyári: 205/55 R16 Hankook Ventus Prime 2 + Dezent V alu
Téli: 205/55 R16 Kléber KrisAlp HP + gyári dísztárcsák
User avatar
GSzarkaTAT
Rajongó
Posts: 798
Joined: 2009 Sep 30, Wed 21:33
Autó felszereltsége: Még nincs sajátom
Location: Tatabánya

Re: KIA mania

Post: # 90917Post GSzarkaTAT »

Részvétem. Én nem értem, hogy tudtál úgy hitelt felvenni, hogy nem kötöttél casco-t. Mi volt a "fedezet"? (Remélem, nem a lakásod/házad...)
Már nincs Cee'dem, kinőttük...:-)
Átlagfogyasztásom (1.4 benzines SW EX+elektromos csomag):
Image
Jelenleg OFF Renault Grand Scénic III. (R9M 1.6dCi 130LE 320Nm@1750-2300 min/1)
Image
Image
User avatar
Tomi1973Wien
USB csatoló van a fejében...
Posts: 10496
Joined: 2008 Jul 17, Thu 9:58
Autó felszereltsége: Két cee'd között
Location: Becs - Wien - Vienna
Contact:

Re: KIA mania

Post: # 90915Post Tomi1973Wien »

legmachine wrote:Ma Kiégett a Ceedem. Öngyulladás menetközben... Full hiteles, Casco nincs. Ha a szakértő megállapítja, hogy gyári hiba, vagy elektromos kütyü, vagy mituom én . Kérhetek--e kártérítést a Kiá-tól???????? Hallott már valaki ilyenről? Vagy csak én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen a Földön...:(

még nem hallottam ilyen esetrol... nezd a 'jo' oldalat... mivel nem volt cascod, ezert nem fogjak azt feltetelezni, hogy szandekosan tortent...
Kia Carnival EX/AT/Business 2,9CRDI - Carel - 144LE/310Nm/Automata4G

Szervizkocsi: Opel Corsa 1,5TD - 67LE, 5seb. 3ajtos

Kutyaink: Vienna Calling

Image
legmachine
Új fórumozó
Posts: 7
Joined: 2009 Jan 30, Fri 13:21
Autó felszereltsége: 1.4 benzines LCOOL
Location: Mosonmagyaróvár

Re: KIA mania

Post: # 90914Post legmachine »

Ma Kiégett a Ceedem. Öngyulladás menetközben... Full hiteles, Casco nincs. Ha a szakértő megállapítja, hogy gyári hiba, vagy elektromos kütyü, vagy mituom én . Kérhetek--e kártérítést a Kiá-tól???????? Hallott már valaki ilyenről? Vagy csak én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen a Földön...:(
User avatar
Vitya
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 2501
Joined: 2008 Apr 03, Thu 21:03
Autó felszereltsége: 1.6 diesel EX + ECS
Location: Budapest X.

Re: KIA mania

Post: # 90344Post Vitya »

Kicsi wrote:Sziasztok, köszi az eddigieket.

Kicsit utánajártam közben én is:
http://febesz.eu/content/agyo_markaszerviz

A lényeg pedig ez:
"A 2010. július 1-jétől hatályba lépett új uniós jogszabály (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 0:129:0052...) kiterjed az autójavításra, az autó-karbantartásra és autóalkatrész-ellátási tevékenységre is. A biztos szerint ez véget vet annak a gyakorlatnak, hogy az új gépkocsik vásárlásakor adott garanciát a járműtulajdonosok csak akkor érvényesíthetik, ha a kötelező időközi felülvizsgálatokat és olajcseréket kizárólag az erre felhatalmazott szakszervizekben végeztetik el. A rendelet szerint a jövőben a gépjárművel kapcsolatos jótállást nem tehetik attól függővé a gyártók, hogy hivatalos márkaszerviz végezte-e az olajcserét, illetve egyéb, jótálláson kívüli karbantartási, javítási munkákat. Az Európai Bizottság új csoportmentességi rendeletéből és a hozzá tartozó iránymutatásból az is kiderül, hogy az előírásokat be nem tartó gyártókkal szemben a jövőben fel is léphet az EU brüsszeli végrehajtó testülete. Az új csoportmentességi rendelet 13 éven át, tehát 2023-ig lesz érvényben."

Mellesleg nekem elvileg 7 év a garancia.

A szerviz pedig "akkreditált" szakszervíz, csak épp nem KIA márkaszervíz. Mindegy, várom a telefont, hogy megcsinálják-e itt nálunk, ha nem, megyek tovább.
Addig is tudtok megbízható KIA márkaszervízt? (Ahol nem hajtják el az embert rögtön az elején? :) )
Reklámozni nem akarunk, de ha itt megnézed a szervizek topikot, ott találsz 3 szervizt. Próbáld meg felvenni a hozzád legközelebbivel (ezt nem tudom, mert nem írtad be rendes honnan vagy bent) a kapcsolatot, és hátha tudnak segíteni.
Ex: CEE'D 1.6 CRDi EX + ECS, Abyss Blue
Kicsi

Re: KIA mania

Post: # 89906Post Kicsi »

Sziasztok, köszi az eddigieket.

Kicsit utánajártam közben én is:
http://febesz.eu/content/agyo_markaszerviz

A lényeg pedig ez:
"A 2010. július 1-jétől hatályba lépett új uniós jogszabály (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 0:129:0052...) kiterjed az autójavításra, az autó-karbantartásra és autóalkatrész-ellátási tevékenységre is. A biztos szerint ez véget vet annak a gyakorlatnak, hogy az új gépkocsik vásárlásakor adott garanciát a járműtulajdonosok csak akkor érvényesíthetik, ha a kötelező időközi felülvizsgálatokat és olajcseréket kizárólag az erre felhatalmazott szakszervizekben végeztetik el. A rendelet szerint a jövőben a gépjárművel kapcsolatos jótállást nem tehetik attól függővé a gyártók, hogy hivatalos márkaszerviz végezte-e az olajcserét, illetve egyéb, jótálláson kívüli karbantartási, javítási munkákat. Az Európai Bizottság új csoportmentességi rendeletéből és a hozzá tartozó iránymutatásból az is kiderül, hogy az előírásokat be nem tartó gyártókkal szemben a jövőben fel is léphet az EU brüsszeli végrehajtó testülete. Az új csoportmentességi rendelet 13 éven át, tehát 2023-ig lesz érvényben."

Mellesleg nekem elvileg 7 év a garancia.

A szerviz pedig "akkreditált" szakszervíz, csak épp nem KIA márkaszervíz. Mindegy, várom a telefont, hogy megcsinálják-e itt nálunk, ha nem, megyek tovább.
Addig is tudtok megbízható KIA márkaszervízt? (Ahol nem hajtják el az embert rögtön az elején? :) )
User avatar
Ηλίας
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Posts: 10247
Joined: 2008 Mar 01, Sat 22:54
Location: Budapest

Re: KIA mania

Post: # 89902Post Ηλίας »

GregHozta wrote: Mivel nem hordtad hozzájuk kötelező szervizre, megtagadhatják a garanciális cserét. Ettől az évtől van egy olyan uniós rendelet, hogy bárhol csináltathatod, ha az a szerviz megfelel az említett márka szervizelőírásainak (gépek, programok, oktatások).

Tehát, ha nem olyan helyen csináltatod/csináltattad, akkor buktad a garanciát.
ha jól tudom ezt addíg játszhatod el (más szerviz), amíg a törvény által előírt 2 év garanciaidő el nem telik. Efölött a gyártó cég már megszabhatja a saját márkaszervízét, hiszen azokat a plusz éveket már ő adja "önként".
1.4 T-GDI Platinum Gt-line SW, ADA, DCT, első lábtérvilágítás, gyöngyház fényezés, tetőablak.
Post Reply